تن زیب | لاغری، ورزشی، تناسب اندام، ماساژ

عادت های مضر برای سوخت و ساز بدن

متابولیسم یا سوخت و ساز ترکیبی از فرآیند های بیوشیمیایی پیچیده است که در طی آن بدن مواد غذایی را به انرژی تبدیل می کند. در طول این فرایند های بیوشیمیایی، کالری در غذا ها و نوشیدنی ها با اکسیژن ترکیب شده و انرژی مورد نیاز بدن را فراهم می کند.

 با افزایش سن میزان متابولیسم بدن کاهش می یابد . طبق تحقیقات انجام شده در مجله تغذیه بهداشت عمومی ، حق با شماست. در بررسی داده های مربوط به هزینه انرژی ، محققان دریافتند که پیر شدن با کاهش تدریجی نرخ متابولیسم پایه همراه است. علاوه بر این ، بسیاری از عادتهای روزانه می توانند متابولیسم شما را حتی بیشتر از پیش از بین ببرد.

۱ – نخوردن صبحانه

خوردن صبحانه مغذی راهی عالی برای شروع روز شماست . از آنجا که سوخت و ساز بدن شما در طول خواب کند می شود ، خوردن غذا می تواند آن را اول صبح راه بندازد و به شما در سوزاندن کالری بیشتری در طول روز کمک کند. به گفته مرکز پزشکی دانشگاه راش ، “وقتی صبحانه می خورید ، به بدن خود می گویید که مقدار زیادی کالری برای روز لازم است. هنگامی که شما از صبحانه صرفنظر می کنید ، پیامی که بدن شما دریافت می کند این است که به جای سوزاندن کالری دریافتی ، باید آن را حفظ کند. “

۲ – مصرف خوراکی مضر به جای صبحانه

شما هم به جای خوردن صبحانه ، بیسکوئیت یا کیک مصرف می کنید ؟ این بدترین اتفاق برای سوخت و ساز بدن است۰    در عوض ، پروتئین و فیبر مانند تخم مرغ ، لبنیات و میوه یا نان تست گندم سبوس دار با کره بادام زمینی می تواند گزینه مناسبی برای شروع روز باشد.

۳- نشستن بیش از حد

نشستن بیش از حد یعنی کم تحرکی . نشستن برای مدت طولانی بدن شما را در حالت صرفه جویی در انرژی قرار می دهد و این بدان معنی است که متابولیسم شما می تواند کاهش یابد. به گفته بهداشت ملی انگلیس ، “نشستن برای مدت طولانی متابولیسم را کند می کند ، که این امر بر توانایی بدن در تنظیم قند خون ، فشار خون و تجزیه چربی بدن تأثیر می گذارد.”

۴ – ورزش نکردن

انقدر این مورد بدیهی و واضح است که شاید فقط در یادآوری به خودمون نیاز به ذکر این نکته است که ورزش منظم و کوتاه روزانه یعنی تضمین حفظ روند خوب متابولیسم یا سوخت و ساز . ورزش های قدرتی مانند بدنسازی یا تمرین با وزنه و یا هر رشته ورزشی ای به علت اینکه مستقیما چربی و عضله را درگیر می کند ، بیشترین تاثیر را دارد اما یک پیاده روی ساده روزانه هم اثر مثبت را حتما خواهد داشت .

۵ – کمبود پروتئین

 ماهیچه های شما از پروتئین تغذیه می کند .پروتئین احساس سیری را تقویت می کند و یک مؤلفه مهم برای حفظ وزن سالم است.  اگر پروتئین کم مصرف کنید ممکن است در ایجاد یا حفظ توده عضلانی دچار مشکل شوید . در اول مطلب ما از اهمیت عضلات برای متابولیسم می دانیم .همچنین پروتئین به تجزیه انرژی بیشتری نسبت به کربوهیدرات یا چربی نیاز دارد ، بنابراین در هنگام هضم کالری بیشتری می سوزانید

۶ – مصرف کم آب در روز

در مطالعه‌ای که در مجله Endocrinology & Metabolism Journalical Clinical منتشر شده است ، محققان دریافتند که نوشیدن ۵۰۰ میلی لیتر آب (حدود ۲ فنجان) ۳۰٪ میزان سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و بیش از یک ساعت ادامه دارد. بنابراین ، در طول روز آب بنوشید تا هیدراته بمانید و از مزایای اضافی یک متابولیسم تقویت شده بهره مند می شوید.

۷ – استرس

با افزایش سطح استرس ، بدن شما هورمونی به نام کورتیزول تولید می کند. کورتیزول منجر به افزایش اشتها ، هوس غذاهای فست فودی ، کاهش تمایل به ورزش و کاهش کیفیت خواب می شود – همه مواردی که بر سوخت و ساز بدن تأثیر منفی می گذارد. بنابراین ، در حالی که شما همیشه نمی توانید سطح استرس خود را کنترل کنید ، مدیریت استرس می تواند برای محافظت از بدن ضروری باشد .

۸ – مصرف کربوهیدرات تصفیه شده

کربوهیدراتهای تصفیه شده از رژیم غذایی خیلی سریع به قند خون تبدیل می شوند . لی ، مدرس ارشد تغذیه در دانشگاه تنسی توضیح می دهد ، اگر قند خون برای بدن از انرژی استفاده شود حله اما اگر از آن برای انرژی استفاده نشود ، می تواند به سرعت به توده های چربی تبدیل شود. “

کربوهیدرات ها برای تامین انرژی مهم هستند ، اما از کربوهیدراتهای غنی از فیبر ، مانند سیب زمینی و سایر سبزیجات نشاسته ای و نان سبوس دار یا ماکارونی استفاده کنید .

۹ – دوری از لبنیات

طبق تحقیقات منتشر شده در مجله Nutrients ، افرادی که بیشترین میزان شیر ، پنیر ، ماست و سایر لبنیات را دارند ، کمترین میزان چاقی را داشتند. این بخشی از تحقیقات در حال رشد است که کلسیم رژیم غذایی را با تنظیم منظم سوخت و ساز انرژی مرتبط می کند.

مورفی می گوید: ” لبنیات بعضاً بعنوان تقویت کننده متابولیسم شناخته می شوند ، زیرا حاوی پروتئین و کلسیم هستند.

۱۰ – کمبود خواب

خواب بد شبانه ، پردازش شناختی شما را مختل می کند و باعث پرخوری می شود . و دانش نشان می دهد که کاهش متابولیسم و ​​عدم تعادل هورمونی به دنبال دارد.

منبع

راهکارهایی برای لاغری شکم

برای لاغری شکم باید بدانیم : بزرگی و میزان چربی شکم  بستگی به ژنتیک ، میزلن سوخت وساز، قدرت اراده و غیره دارد. راهبردها و رویکردهای مختلفی برای آب کردن و کوچک کردن شکم  را می توان اتخاذ کرد ، و ضرورتا راه حل برای همه  یسکان کرد .

استنباط اینکه کدام یک از راه حل های پیشنهادی برای شما بهتر کار می کنند با آزمون و خطا مشخص می شود . اما اکثر آنها در اکثر افراد تاثیر دارد .

۱. پروتئین بیشتری بخورید

حدود ۲۵٪ -۳۰٪  کالری در هر گرم پروتئین هنگام هضم سوزانده می شود ، در حالی که این اتفاق تنها برای ۶٪ -۸٪ کالری موجود در کربوهیدرات ها اتفاق می افتد  .یعنی هر بار که ۵۰ گرم پروتئین برای مقدار مساوی از کربوهیدرات جایگزین شود ، ۴۱ کالری بیشتر می سوزانید .

۲. برچسب های غذایی را بخوانید

از لیست غذاهای دارای “شربت ذرت با فروکتوز بالا” یا مواد قندی شکری اشباع شده و هرآنچه برای سلامتی و تناسب اندام شما ضرر دارد ، در لیست مواد غذایی خودداری کنید.

۳ . ارجحیت با تمرینات ایستاده است

طبق تحقیق انجام شده اگر تمرینی هم  امکان انجام به صورت نشسته و هم به صورت خوابیده وجود دارد ، شما تا ۳۰٪ کالری بیشتری هزینه خواهید سوزاند

۴ تمرینات بالا تنه و پایین تنه را ترکیب کنید

 ۵ . افزایش فعالیت روزانه

هر نوع فعالیت بدنی – حتی آنهایی که سعی می کنید از آن ها اجتناب کنید ، مانند باغچه کاری ، مرتب کردن خانه یا انباری و … به عنوان فرصتی برای سوزاندن چربی درنظر بگیرید

۶  پله ها را یکی درمیون بروید

نمونه ای از فرصت های کوتاه و جالب برای تحرک بیشتر است

۷ – فیلم های ورزشی و انگیزشی ببینید

این به ما کمک می کند از لحاظ ذهنی و روانی آمادگی فعالیت جسمی را داشته باشیم

۸.  شکستن رکورد شخصی

در تمرینات شخصی با خود رقابت کنید . برای لاغری شکم اعداد تمرینات خود را به خاطر بسپارید و سعی در شکستن آن داشته باشید

۹.  قطع مصرف کربوهیدرات

فقط در یکی از مطالعات اخیر ، یک ژورنال تغذیه حاکی از آن است که مردانی که میزان مصرف کربوهیدرات را تا ۸٪ از کالری روزانه خود کاهش داده اند ، ۷ لیتر چربی را از دست داده و در مدت شش هفته ۲ پوند ماهیچه به دست آوردند.

۱۰. غذاهای پر فیبر مصرف کنید

آنها را “کربوهیدرات خوب” در نظر بگیرید. بخش عمده ای از آنها فضای معده شما را می گیرد و به شما کمک می کند احساس سیری کنید و کمتر غذا بخورید. بهترین غذای فیبر دار : لوبیا و حبوبات دیگر…

۱۱ . سالاد خود را با آبلیمو و سرکه مصرف کنید

مطالعات نشان می دهد که غذاهای اسیدی مانند سرکه و آب لیمو چربی بدن را می سوزانند و باعث افزایش سوختن کربوهیدرات می شوند .

۱۲ . وعده های غذایی را حذف نکنید

نخوردن به مدت طولانی باعث می شود بدن شما  کاتابولیک شود ، به این معنی که شروع به خرد شدن بافت ماهیچه ها برای انرژی می کند و چربی را حفظ می کند.

 ۱۳-  وزنه بزنید

اگر تنبلی می کنید ، به هر شکلی که فکر می کنید بد نیست – فقط ۱۰ دقیقه در روز وزنه زدن را در برنامتون بذارید ،و سه روز در هفته تکرار کنید. تحقیقات هاروارد نشان می دهد که ۳۰ دقیقه تمرین وزنه در هفته کاهش بیشتری در اندازه کمر نسبت به هر متغیر دیگر دارد.

۱۴ – بیشتر مسواک بزنید

در یک مطالعه ۱۴۰۰۰ نفری از ژاپن ، محققان دریافتند که مردانی که مرتباً دندانهای خود را مسواک می زنند ، لاغرتر از مردانی هستند که این کار را نمی کنند . ربط مسواک و لاغری شکم عجیب است اما گویی واقعیت دارد .

۱۵ – از سطوح شیب دار استفاده کنید

هگام راه رفتن ، دویدن یا هنگام استفاده از تردمیل از سطوح شیب دار استفاده کنید .

۱۶ – هر روز صبحانه میل کنید

تحقیقات انجام شده در بیمارستان کودکان هاروارد و بوستون نشان می دهد که میزان چاقی در افرادی که به طور مرتب صبحانه می خورند ، در مقایسه با مردمی که  به طور مرتب صبحانه نمی خورند کمتر است.  متخصصان تغذیه معتقدند که صبحانه به تنظیم سطح انسولین و گرسنگی کمک می کند.

۱۷ – از غذاهای بسته بندی شده و از پیش آماده شده استفاده کنید

به طور معمول ، این مواد غذایی کربوهیدراتهای بسیار فرآوری شده ای هستند که به سرعت سطح قند خون را بالا می برند و توانایی بدن در سوزاندن چربی را خنثی می کند.

۱۸ – از میان وعده استفاده کنید

این امر نه تنها شما را از هوس و خوردن زیاد دور می کند و در هنگام ناهار و شام ، بلکه بدن شما را مجبور به پردازش مواد غذایی در تمام طول روز می کند ، که باعث می شود متابولیسم شما را خفه کند.

۱۹ – مصرف  کلسیوم را فراموش نکنید

هنگامی که محققان دانشگاه تنسی ، گروهی از داوطلبان را در یکی از دو رژیم غذایی قرار دادند – یکی کلسیم و یک غیر آن – و کالری دریافتی هر گروه را ۵۰۰ کالری کاهش دادند ، دریافتند که افرادی که کلسیم دریافت می کنند دو برابر وزن خود را از دست می دهند .

۲۰ – بادام زمینی بخوریم

آجیل ها از قدرت سیری بسیار بالایی برخوردار هستند ، به این معنی که باعث می شوند بعد از خوردن غذا نسبت به بسیاری از غذاهای دیگر احساس سلامتی بیشتری داشته باشید. و گرچه کالری بالایی دارند ، اما به نظر می رسد که این کالری ها در بدن به راحتی مصرف می شود .

۲۱ – روحیه خود را بررسی کنید

تمایل به میان وعده به هیچ وجه ناشی از گرسنگی نیست بلکه بیشتر نتیجه تنهایی ، افسردگی یا اضطراب است. الیزابت فاگان ، CSW می گوید: “خوردن احساسی در هسته اصلی انتخاب های بد غذایی است.” اگر اغلب خود را در هنگام احساس کمبود احساس می کنید و یا بعد از غذا احساس خوشبختی می کنید ، ممکن است این یک مشکل باشد.

۲۲ – یکبار در هفته به خودتان جایزه بدید

یک وعده غذایی به عنوان پاداش یک هفته کار سخت و تحمل رژیم غذایی برای خود در نظر بگیرید

۲۳ – آهسته تر غذا بخورید

مارک اس. گلد ، دکتر MD ، از مؤسسه McKnight Brain در دانشگاه فلوریدا می گوید: “این می تواند ۱۲ دقیقه یا بیشتر طول بکشد تا سیگنالی که شما شروع به خوردن کرده اید تا به مغز شما راه پیدا کند . بین هر غذایی که می خورید مقداری آب بنوشید ، یا حداقل غذای بیشتری را با دوستان یا اعضای خانواده میل کنید. احتمالاً بیشتر صحبت خواهید کرد و بنابراین آهسته تر غذا می خورید . این برای لاغری شکم مناسب است

منبع

تاثیر تمرین دیر وقت بر خواب

خواب و ورزش رابطه سودمند متقابلی با هم دارند .در این مطلب تاثیر تمرین دیر وقت بر خواب را بررسی می کنیم . مثلا ، ورزش می تواند به شما در بهتر خوابیدن کمک کند.  کیث کوشنر ، بنیانگذاریک شرکت تحقیقاتی بهداشت و سلامت در خواب می گوید : اگر در هر زمانی از روز ورزش کنید ، می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشید.

.کوشنر می گوید: “ورزش یکی از این ستون های سلامتی است . اگر آن را به درستی انجام دهید، قصد دارد تماما نفع خالص به شما برساند که  کیفیت خواب هم شامل آن می شود.”

تمرین دیروقت می تواند موجب بدخوابی شود

ورزش بیش از حد در زمان نزدیک به خواب می تواند خوابیدن بعضی از افراد را به چالش بکشد .   ورزش با شدت بالا باعث افزایش دمای بدن و سرعت ضربان قلب شده و سیستم عصبی شما را تحریک می کند ، همه این موارد منجر به قطع خواب می شود.

به عنوان مثال ، درجه حرارت بالاتربه بدن سیگنال می دهد که وقت بیدار شدن است. اگر تاکنون سعی کرده اید در یک محیط گرم بخوابید ، این پدیده را در عمل تجربه کرده اید.  برخی از انواع بی خوابی ممکن است مربوط به عدم توانایی در تنظیم دمای بدن باشد

ورزش – به خصوص ورزش شدید – در بدن منجر به انتشار یک نوع هورمون شناخته شده به عنوان اندروفین می شود، که ممکن است برخی از افراد را دچار بی خوابی کند.

تاثیر نوع تمرین

تمرینهای دیررس به خودی خود منجر به مشکلات خواب نمی شوند.   ورزش در شب هیچ تأثیر منفی در خواب ندارد ، اگرچه یافته ها حاکی از آن است که اگر یک تمرین شدید انجام داده اید ، ممکن است بخواهید حداقل یک ساعت به خودتان استراحت بدهید.

Indoor shot of young attractive man waking in morning, wants to sleep, handsome guy stretching and yawning, holding his pillos Free Photo

اینکه خواب شما تحت تأثیر تمرینات دیررس قرار بگیرد ، کاملاً منحصر به  فرد است ، بنابراین ممکن است شما نیاز به آزمایش داشته باشید تا دریابید که جز این دسته هستید یا نه  با توجه به اینکه معمولاً بعد از اتمام تمرین  احساس خستگی می کنید ، اگر به محض اتمام تمرین احساس خستگی دارید ، به احتمال زیاد مشکل خواب نداشته باشید. کوشنر می گوید ، “اگر شما فردی هستید که از انجام تمرینات انرژی می گیرد ، شب و یا دیر وقت تمرین نکنید.”

گفته می شود ، نوع تمرین شما نیز ممکن است در نحوه پاسخ بدن شما تفاوت ایجاد کند. کوشر خاطرنشان می کند: شما ممکن است بتوانید تمریناتی با شدت کم مانند پیاده روی ، دویدن آسان یا یوگا را قبل از خواب انجام دهید و خیلی خوب بخوابید. اما بیخیال تمرینات شدید شوید

حرف آخر

اگر فکر می کنید قبل از خواب می توانید بدون هیچ گونه تأثیر منفی ورزش کنید ، فقط کافی است حداقل یک ساعت به خودتان فرصت دهید تا بین پایان تمرین و زمان خواب استراحت کنید. تاثیر تمرین دیر وقت بر خواب را کوشر با پیروی از اصول اساسی بهداشت خواب اینگونه تکمیل می کند : قبل از خواب از وسایل الکترونیکی استفاده نکنید و فعالیتی انجام دهید که باعث آرامش شما شود. چند گزینه عالی شامل دوش گرفتن یا حمام گرم ، خواندن کتاب و یا انجام برخی حرکات کششی است. کاری انجام دهید که به شما در انتقال از تمرین به رختخواب کمک کند.

منبع

دلایل نوسان وزن


شما هم جز افرادی هستید که هرروز خودتان را وزن می کنید ؟ آیا نسبت به عددی که ترازو نشان می دهد ؟ دلیل نوسان و  تغییر هرروزه عدد ترازو را نمی دانید؟

این طبیعی ست که نگران میزان وزن و ظاهر خود باشید . اما افراط در این موضوع می تواند وسواس ذهنی به دنبال داشته باشد . در این مطلب به این موضوع می پردازیم که ، عدد ترازو لزوما عدد واقعی وزن شما نیست. تحقیقات ثابت کرده اند که نوسانات مداوم وزن می تواند به فکر منفی در مورد وزن منجر می شود

وزن فیزیکی غذاها و نوشیدنی ها

مواد غذایی و نوشیدنی ها مواد مغذی  کالری بدن را تامین می کنند که بر افزایش وزن ، کاهش یا حفظ آنها تأثیر دارد . مواد غذایی و نوشیدنی همچنین دارای جرم واقعی کاملاً بی ارتباط با شمارش کالری هستند که در کوتاه مدت بر وزن بدن تأثیر می گذارند .  اگر دو فنجان آب بنوشید (ماده ای با کالری صفر) و بلافاصله برید رو ترازو ، به دلیل وزن مایع سنگین تر می شوید – اما این بدان معنا نیست که در واقع یک پوند چربی ، ماهیچه یا سایر موارد به دست آورده اید و به وزن دائمی شما اضافه نشده است . 

کربن و سدیم

نکته دیگری که می تواند باعث افزایش  یک شبه وزن شود ، تعادل مایعات بدن است . عرق و کمبود آب باعث کاهش عدد ترازو می شود ، اما احتباس آب از کربوهیدرات ها و سدیم باعث افزایش موقت وزن می شود.

در شرایط ورزشی ، قبل از تمرین ، برای مصرف ماهیچه ها و کبد ، گلیکوژن به سوخت کربوهیدرات بالایی نیاز دارد  تا در حین تمرین یا در رقابت ایجاد شود تا انرژی لازم فراهم شود .هر گرم کربوهیدرات ذخیره شده به ۲-۳ گرم آب نیاز دارد تا بسوزد .  با سوختن کربوهیدرات ها وزن این آب از بین می رود .پس وزن اضافه شده در این مقطع موقتی ست.

سدیم یک ماده معدنی است که وظیفه تعادل مایعات را بر عهده دارد و خوردن غذای فوق العاده نمکی باعث عدم تعادل در مایعات بین روده و عروق شما می شود و احساس پف کردن به ما دست می دهد.

روزهای هفته

عادتهای غذایی ما در طول هفته تغییر می کند.  در نظر بگیرید که معمولا هفته را با  شنبه کاری و کم حوصله  شروع می کنیم و به تدریج کاهش می یابد و با نزدیک شدن به آخر هفته کم کم با بهتر شدن حوصله و مود ، اشتهایمان نیز افزایش می یابد . این چرخه باید به نوسانات طبیعی معتبر باشد و به افزایش وزن واقعی نسبت داده نشود. اگر مایل هستید این شار هفتگی را کاهش دهید ، در هفت روز هفته سعی کنید عادات غذایی سالم و مداوم را حفظ کنید.

هورمون

کورتیزول ، هورمون استرس را می توان بعد از تمرین و سایر دوره های استرس روحی و روانی بالا برد .  این هورمون باعث افزایش التهاب در بدن می شود که با هضم ، احتباس مایعات ، گرسنگی و سوخت و ساز بدن مرتبط است .

زنان به دلیل چرخه قاعدگی بیشتر در معرض نوسانات وزنی هستند .  ترکیبی از تغییر در عادت های غذایی و احتباس مایعات باعث می شود بیشتر خانم ها در اولین روز از قاعدگی و بیشترین وزن خود را در دوره میانی فولیکول داشته باشند. در حالی که کار زیادی در مورد نوسان ماهانه هورمونهای زنانه ندارید ، می توانید برای کاهش استرس در سبک زندگی و التهاب عمومی با تکنیک های آرام سازی و یک رژیم غذایی آنتی اکسیدانی بالا کار کنید

ما در مورد مولفه های دیگر مانند دقت ترازو و لباس و موارد  دیگر که می تواند منجر به افزایش عدد ترازو شود صحبت نمی کنیم .اما دفعه بعد که رو ترازو رفتید و متوجه افزایش عدد نشانگر وزن شدید ، به جای ناامیدی و دلسردی این احتمال را بدهید به دلیل موارد بالا ممکن است میزان اضافه وزن کسب شده موقتی باشد.نوسان وزن یک امرطبیعی ست.

منبع

تمرین با کش بدنسازی

کش های ورزشی با اضافه کردن یک نیروی مقاومت خارجی که بدون نیاز به داشتن وزن اضافی به خودی خود اعمال می شود ، کار می کنند.کش های سی ایکس با نیروی متضاد با وزن بدن  ، مقاومت را در درجات مختلف دشواری (سبک ، متوسط ​​، سنگین ، فوق سنگین) ارائه می دهند

فوائد کش های بدنسازی

کش های بدنسازی به آسانی قابل حمل و جابجایی ست و می تواند گزینه مطلوبی برای سفر باشد

از کش های مانند سی ایکس در هر مکانی ، سالن بدنسازی ، پارک ، خانه و … استفاده می شود. آنها کم حجم و کم وزن هستند ، بنابراین فضای زیادی را نمی گیرند  .

درجه های متنوع دشواری

کش های سی ایکس در رنگ ها و ضخامت های مختلفی وجود دارند . هر اندازه و رنگ بیانگر سطح مقاومت متفاوتی ست.

بنابراین ، شما می توانید متناسب با  توانایی و فعالیتی که انجام می دهید کش مخصوص به خودتان را انتخاب کنید.

تنوع

تمرین کردن با کش برای فعال کردن گروه های عضلانی قبل از بلند کردن سنگین یا ورزشهای قلبی بسیار عالی هستند تا اطمینان حاصل شود که گروه های عضلانی گرم شده اند و مناسب کار می کنند.

آنها انواع مختلفی از تمرین روزمره را فراهم می کنند و همچنین به عضلات اجازه می دهند تا به طور متمرکز و بی خطر تمرین کنیم .

با باندهای مقاومت چه تمریناتی می توانم انجام دهم؟

ما تنها بخش کوچکی از تمرینات ممکن با کش بدنسازی را می آوریم . تعداد بسیار زیادی از حرکات با کش سی ایکس می توان انجام داد که در پست های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

۱ – جلو بازو

حلزون دوسر
 • با ایستادن روی باند با هر دو پا از عرض شانه شروع کنید
 • کش را با هر دو دست نگه دارید ، کف دستها به سمت سقف
 • دست های خود را به سمت بالا بکشید و به سمت شانه های خود بکشید ، در حالی که آرنج را در کنار خود نگه دارید
 • به آرامی به موقعیت شروع خود بازگردید و تکرار کنید

۲ – اسکات از جلو

اسکوات جلویی
 • با ایستادن روی کش با هر دو پا از عرض شانه شروع کنید
 • با کف دست خود باند را بالای شانه های خود نگه دارید و آرنج را خم کنید .
 • باسن خود را به عقب فشار دهید و بدن خود را به حالت چمباتمه ای پایین بیاورید ، گویی در صندلی نشسته اید
 • از حرکت چمباتمه بلند به حالت شروع خود به حالت اول برگردید و تکرار کنید

۳ – پرس سرشانه

مطبوعات سربار
 •  با ایستادن روی باند با هر دو پا از عرض شانه شروع کنید
 • کش را در هر دو دست نگه دارید ، درست در خارج از شانه های خود با کف دست خود را به جلو
 • کش را به سمت بالا ، مستقیماً روی شانه های خود فشار دهید ، تا زمانی که بازوهای شما صاف باشد
 • به موقعیت شروع خود بازگردید و تکرار کنید

۴ – لانج

لونگ
 • کش را روی شانه خود قرار دهید
 • با یک پا در مقابل خود و یک پا در پشت سر خود بایستید
 • با پای جلو خود روی باند بایستید
 • پای عقب خود را از زانو خم کنی
 • به موقعیت شروع خود برگردید و تکرار کنید
 • به پای مخالف سوئیچ کنید و تکرار کنید

۵ – ددلیفت

بن بست

با پاهای خود در پهنای شانه ، روی کش بایستید

باند را با هر دو دست نگه دارید و دو حلقه جداگانه در اطراف پاهای خود ایجاد کنید

انگشتان پا را به جلو خم کرده و زانوهای خود را کمی خم کنید

شکم خود را سفت کرده و قفسه سینه و سر خود را به جلو بکشید

باسن خود به سمت عقب می رود

گلوت های (عضله های باسن) خود را منقبض کنید و آنها را به جلو حرکت دهید ، در حالی که در حالت ایستادن هستند

مکث کنید ، سپس به موقعیت شروع خود بازگردید ، سپس تکرار کنید

منبع

چگونه در خانه ورزش کنیم

این روزها بعلت مراقبت های بهداشتی و مشکلاتی که کرونا بوجود آورده است خیلی ها ترجیح می دهند در خانه ورزش کنند .  شاید شما به تازگی کار خود را در خانه شروع کرده باشید و ترجیح می دهید پس از کار در خانه ورزش کنید.   دلیل شما هر چه باشد ، تمرین کردن در خانه گزینه مناسبی برای صرفه جویی در وقت و زمان است. امروز با چند نکته در می یابیم چگونه در خانه ورزش کنیم .

در حالی که مبل شما اغوا کننده ست ، هیچ حس خوبی به اندازه حس خوب بعد از ورزش نیست . ما اینجا نکات و  توصیه هایی داریم برای عملی کردن این ایده عالی :

۱ – اختصاص فضایی برای ورزش

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که یک اتاق خالی برای قرار دادن برخی از وزن ها و تجهیزات دارید، بسیار عالی است. اما بسیاری از افراد این امکان را ندارند.  دریک آپارتمان کوچک ، فضای اختصاصی تمرین شما می تواند به راحتی یک حصیر روی زمین یا فضای کف خانه باشد که ناشی از حرکت میز پذیرایی شماست.  “

۲ – برنامه لذت بخش و عملی بچینید

شایع ترین موانع ورزش کمبود وقت و انگیزه است. مضرات احتمالی دیگر می تواند نداشتن مربی و هم تمرین برای انگیزه بیشتر باشد . بنابراین برای اینکه خود را برای موفقیت آماده کنید ، برنامه ای بچینید که می دانید از آن لذت خواهید برد و احتمال بیشتری وجود دارد که به آن پایبند باشید.. 

۳ – بین امور روزانه خود عادت ورزشی ایجاد کنید

وقتی در باشگاه تمرین می کنید تمام حواس شما به ورزش است . اما در خانه ، تلویزیون ، تختخواب ، مبل ، یخچال ، گوشی و حواس پرتی های دیگر نمی گذارند تمرکز شما برای آغاز ورزش روزانه حفظ شود.

قبل از دوش گرفتن ، سعی کنید چند نرمش و حرکت ساده مانند حلقه زدن یا  انجام دهید. اگر این خوب پیش رفت ، سعی کنید تمرین خود را به مدت ۲۰ دقیقه تمرین با کش یا دمبل سبک گسترش دهید . انجام یک تمرین با کیفیت زمان زیادی نمی برد ، به خصوص اگر شما از وقت مرده خود استفاده کنید،شاید فقط کافیست کمتر کلیپ ها و پیج های اینستا را چک کنیم تا ببینیم چه وقت آزاد خوبی داشتیم و نمی دونستیم.

۴ – برخی از تجهیزات اساسی را تهیه کنید

شما از لحاظ فنی نیاز به چیزی ندارید به جز بدن خودتان که بتوانید تمرین خوبی داشته باشید. اما تهیه چند وسیله ساده و کاربردی ورزشی می تواند امکان حس ورزشی ، نشاط و تفریح ، افزایش کارایی و گرفتن نتیجه مطلوب تر در تمرین خانگی  را به ما می دهد .

۵ – برای خود هدف ورزشی تعیین کنید

اگر در خانه مشغول ورزش انفرادی هستید ، از بین رفتن انگیزه طبیعیست . اینجاست که داشتن یک دید روشن از چیزی که می خواهید کمکتان می کند تا ورزش روزانه را از دست ندهید .

جوری برنامه بریزید که چهر روز در هفته تمرین داشته باشید و پیشرفت خود را در یک تقویم مارک کنید . این به شما برای حفظ نظم ورزشی روزانه کمک می کند.

۶ – هم تمرین پیدا کنید

اگر یک دوست یا شریک زندگی دارید که می تواند به تمرینات شما بپیوندد ، این فوق العاده ست .اما حتی اگر کسی نتواند از نظر جسمی کنارتان باشد ، می توانید دوستان و خانواده را با امکان مجازی داشته باشید یا با فیلم آموزشی تمرین کنید.

این تنها چند نکته برای این بود که بدانیم چگونه راحت تر و بهتر در خانه ورزش را دنبال کنیم . شما نیز از تجربیات خود برای حفظ روال ورزشی برای ما بنویسید.

منبع

چهارعوارض جانبی بدخوابی

اهمیت خواب به اندازه و درست غیر قابل انکار است.  همه ما در شبانه روز به  ۷ تا ۸ ساعت خواب برای داشتن یک مغز و بدن سالم نیاز داریم . برای پی بردن به اهمیت خواب و تاثیر آن بر فعالیت بدنی ، عملکرد ورزشی امور روزمره و عوارض جانبی بدخوابی این مطلب را برایتان آماده کرده ایم.

 با این وجود ، طبق امار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا ، از هر ۳ بزرگسال در آمریکا ۱ نفر دچار بدخوابی اند .  

بدخوابی

کمبود خواب خطر ابتلا به بسیاری از شرایط سلامتی مزمن ، از جمله چاقی ، دیابت ، فشار خون بالا ، بیماری های قلبی و اختلالات خلقی را افزایش می دهد . در حقیقت ، خواب برای سلامتی کلی شما بسیار مهم است .

به طور خاص ، ریتم شبانه روزی شما به بدن شما کمک می کند تا مواد شیمیایی و سیستم ها – از سیستم ایمنی بدن گرفته تا سوخت و ساز بدن شما را تنظیم می کند . اگر چرخه خواب طبیعی بدن را قطع کنید ، تا زمانی که خواب مورد نیاز خود را دریافت نکنید ،مانند گلوله برفی کمبود خواب و عوارض آن جمع می شود.

برخی از عوارض بدخوابی

۱. کاهش تمرکز

به یاد دارید تمرکز در طول کلاس روز بعد از اینکه خیلی دیر بیدار شدید سخت بود؟ هنگام خوابیدن خاطرات فعال می شوند ، ارتباط بین سلول های مغزی تقویت می شود و اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به بلند مدت منتقل می شود.
بدون خواب خوب در شب ، مغز ما انرژی خود را بازیابی نمی کند ، و این می تواند در نحوه حفظ اطلاعات ، تمرکز شما بر کارهای فردی  و حافظه شما تأثیر بگذارد.

۲.  کج خلقی
کمبود خواب و بنابراین کمبود تمرکز می تواند استرس را تشدید کند ، و این باعث می شود که شما احتمالاً عصبی شوید. کارها یا موقعیت هایی که به طور معمول می توانید خیلی خوب انجام دهید بسیار تحریک کننده می شوید. دکتر هافز می گوید: “مغز شما خسته شده است ، بنابراین صبر کمتری برای ناراحتی در زندگی روزانه خود خواهید داشت.”

۳. ایمنی پایین

هنگامی که شما از خواب محرومید ، مواد شیمیایی بدن برای سیگنال به سیستم ایمنی متوقف می شود ،و در برابر عفونت ، التهاب ، ویروس و دیگر شرایط ضعیف می شود.

۴ اختلال هورمونی

کمبود خواب می تواند باعث ایجاد هرج و مرج هورمونی شود.” هورمون های استرس مانند کورتیزول ، همراه با  هورمون گرسنگی” افزایش می یابد . نتیجه: استرس و خوردن بیشتر.

به عنوان مثال ، مطالعه ای در مجله انجمن قلب آمریکا در فوریه ۲۰۲۰ نشان داد که خانم ها هنگام محرومیت از خواب بیش از حد از قند و چربی های ناسالم استفاده می کنند که همگی به طور متوسط ​​۵۰۰ تا ۸۰۰ کالری اضافی روزانه مصرف می کنند. . ممکن است یک روز از آن اثرات طولانی مدت نداشته باشد. با این حال ، اگر شما خواب خوب را در اولویت قرار ندهید ، تمام آن کالری های ناسالم با گذشت زمان افزایش می یابد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و چاقی را افزایش می دهد .

این تنها چهار تا از عوارض جانبی بدخوابی است که به آن اشاره کردیم ، مسلما بدخوابی و بی خوابی اثرات جانبی فراوانی دارد که ما تنها به عوارضی اشاره کردیم که هر کدوم از آنها می تواند مشکلات و گرفتاری های دیگری را بوجود آورد.

منبع

شش اشتباه هنگام پیاده روی


فقط ۳۰ دقیقه پیاده روی  در روز به کاهش استرس ، بهبود خلق و خوی ،  افزایش تراکم استخوان  و موارد دیگر کمک می کند. اما تبدیل پیاده روی به  تمرین – و تقویت کالری سوزی – نیاز به توجه به جزئیات از جمله مسیر ، سرعت و فرم دارد. در این مطلب شش اشتباه هنگام پیاده روی را مرور می کنیم.

مطلب امروز در راه رفتن به شما کمک می کند کالری بیشتری بسوزانید و پیاده روی روزانه خود را به تمرینات جدی تبدیل کنید.شش اشتباه هنگام پیاده روی را مرور می کنیم

۱ – حفظ سرعت یکسان در طول پیاده روی

سرعت پیاده روی در حین تمرین نه تنها کالری را زیاد می کند بلکه به سوزاندن چربی نیز کمک می کند. در یک مطالعه  مشخص شد که کسانی که  سرعت خود را تغییر می دهند ، ۲۰٪ کالری بیشتر از کسانی که سرعت ثابت خود را حفظ می کنند ، می سوزانند. تحقیقات نشان می دهد تغییر سرعت بین میزان متوسط ​​و زیاد در کاهش چربی شکم مؤثرتر است.

راه حل : برای  اضافه کردن فواصل به پیاده روی ، لسلی سانسون ، خالق تمرین در خانه و نویسنده کتاب “Walk Away the Pounds” پیشنهاد می کند که کند شروع کنید ، قدم زدن با سرعت گرم برای دو دقیقه ، سرعت سریع برای دو دقیقه دیگر. و سپس به مدت ۳۰ ثانیه آهسته دویدن ، ۲۰ دقیقه تکرار این الگو.

۲ –  تمرکز تمام بر وجه هوازی پیاده روی

در حالی که یک  پیاده روی سریع  یک تمرین قلبی عروقی بسیار عالی است با ۶۰ دقیقه پیاده روی  259 کالری می سوزانند اضافه کردن یک مولفه قدرتی تمرین به پیاده روی کالری بیشتری را می سوزانید
تمرین قدرتی را اضافه کنید.

۳ – دنبال کردن زمین مسطح

یک مطالعه  نشان داد که هزینه های انرژی یا کالری سوخته شده در زمین های ناهموار ۳۰٪ بیشتر است.

روال خود را تغییر دهید و تپه ها یا تنوع بیشتری در زمین مانند پله ها ، شن یا ماسه اضافه کنید که از گروه های مختلف ماهیچه ای استفاده می کنند و می توانند به تعادل و قدرت هسته کمک کنند. اگر در یک منطقه صاف زندگی می کنید ، می توانید تمرین خود را به تردمیل نیز برسانید تا  با شیب بازی کنید .

۴ – نادیده گرفتن دست ها

  پا تنها ابزار پیاده روی نیست.استفاده از اندام فوقانی هنگام راه رفتن بسیار مهم است.هرچه گروه های عضلانی بیشتری درگیر تمرین باشید ، کالری بیشتری نیز مصرف  می شود.”

بازوهای خود را ۹۰ درجه خم کرده و در هنگام قدم زدن مشت های خود را به سمت آسمان مشت کنید. برای چالش بیشتر ، می توانید وزنه های دست 1-3 پوندی  را  هنگام راه رفتن نگه دارید.این می تواند ضربان قلب شما را تا ۱۰ ضربان در دقیقه افزایش دهد و میزان مصرف اکسیژن را بین ۵ تا ۱۵٪ افزایش دهد و به تعداد کالری سوخته شده در حین تمرین اضافه کنید

۵ –قدم زدن در سکوت

در حالی که پیاده روی خاموش که در آن روی تنفس خود تمرکز می کنید می تواند برای کاهش استرس مفید باشد ، اما می تواند یکنواخت شود. آن را با گوش دادن به موسیقی تغییر دهید ، که می تواند خستگی را کاهش دهد.”سعی کنید بدن خود را با ضرب آهنگ موسیقی سریعتر تطبیق دهید.”

۶ – دوری از اضافه وزن
اگر در حال راه رفتن برای کاهش وزن هستید ، اضافه کردن چند پوند اضافی می تواند کمک کند. یک مطالعه نشان داد زنانی که با جلیقه وزنی معادل ۱۵٪ از وزن بدن خود راه می روند (حدود ۲۲.۵ پوند برای یک زن ۱۵۰ پوند) ۱۲٪ کالری بیشتر از زنانی که بدون وزن اضافی قدم می زنند ، سوزاندند.

منبع

نکاتی برای حفظ تمرکز نوجوانان در ورزش

سطح تمرکز نوجوانان با بزرگسالان متفاوت است.در این مطلب نکاتی برای حفظ تمرکز نوجوانان بر ورزش را می گوییم.

جوانان توانایی های شناختی متفاوتی نسبت به بزرگسالان دارند ، به همین دلیل آنها نیاز به آموزش ذهنی متناسب با ویژگی های سنی خودشان دارند.

قشر جلویی مغز ، بخشی از مغز است که کنترل عملکردهای شناختی بالاتر را به عهده دارد و در سن بیست و پنج سالگی به تکامل می رسد. به همین دلیل باید محدودیت های تمرکز در ورزشکاران جوان در نظر گرفت تا به آنها کمک شود بیشترین استفاده را از ورزش داشته باشند.

نوجوانان منابع توجه کمتری دارند ، اما این بدان معنا نیست که نمی توان کاری درباره آن انجام داد. در حقیقت ، این گروه سنی بهتر با تغییرات سازگارند و ظرفیت یادگیری آنها بسیار بیشتر است. بنابراین ، در این مقاله ، ما چند کلید ساده را برای کمک به جوانان برای تمرکز بر ورزش به اشتراک می گذاریم.

برای تمرکز بر ورزش: هر گونه حواس پرتی احتمالی را از بین ببرید

جوانان نیز مانند بزرگسالان از تحریکات محیطی اطراف خود پریشان می شوند. با این حال ، بر خلاف بزرگسالان ، آنها زمان سخت تری دارند تا توجه خود را به آنچه که واقعاً مهم است هدایت کنند


برای جلوگیری از حواس پرتی و تمرکز نوجوانان در ورزش ، بهتر است عوامل محیطی را که موجب کاهش تمرکزشان می شود را کاهش دهید تا آنها فقط باید به مواردی که باید توجه کنند. 

تمرین ها را بصورت گام به گام توضیح دهید

توانایی کودکان و نوجوانان در حفظ دستورالعمل از بزرگسالان محدودتر است. به همین دلیل ، ورزشکاران جوان از طریق تظاهرات های بصری سریعتر از دستورالعمل های کلامی یاد می گیرند.

از این نظر ، باید درک کنید لحظه ای که ورزشکار کم سن و سال رشته توضیحات شما یا مربیشان را از دست می دهند ُ حواسشان پرت شده است برای جلوگیری از وقوع این اتفاق ،‌‌‌‌بهتر است تمرین را بع مراحل مختلفی تقسیم کنید و به شکل بصری و تصویری هر یک از آنها را یکی یکی آموزش دهید

از این طریق ، ورزشکاران مراحل را درک می کنند و همچنین از انتقال و نحوه جمع شدن آنها برای تشکیل یک ترتیب سازمان یافته آگاه می شوند.

انگیزه را در تمرین تقویت کنید

 انگیزه وتمرکز ارتباط نزدیکی دارند . این کار برای یک ورزشکار بی انگیزه بسیار دشوار است که تلاش کند تا متمرکز شود.

درون مایه اصلی این تکنیک دو جزء می باشد.
جزء اول این است که اگر دو فعالیت در کنار و پشت سر هم قرار بگیرند ویژگی یکی بر دیگری اثر می کند و هر
کدام تداعی کننده دیگری هستند. بر فرض اگر بچه ها تکالیف درسی شان را که جذابیتی برایشان ندارد انجام
نمی دهند و دوست دارند به کوچه که جذابیت دارد، بروند و بازی کنند باید بچه ها را ملزم کنیم که ابتدا فعالیت
درسی را انجام دهند بعدش به سراغ بازی توی کوچه بروند. در این صورت جذابیت بازی کوچه به تکالیف درسی
سرایت می کند.
جزء دوم این تکنیک اولویت دشواری و ساده بودن فعالیت ها می باشد. بر این اساس فعالیتی که جذابیتش
کمتر و دشوارتر است در ابتدا باشد و به دنبال آن فعالیت لذت بخش بیاید. بر فرض اگر بچه از غذا خوردن
امتناع می کند و درخواست بستنی می کند باید به بچه گفته شود به شرطی بستنی داده می شود که قبلش
غذایت را خورده باشی! به مرور زمان بر اساس قانون شرطی شدن فعالیت هایی که جذابیت ندارند لذت بخش
می شوند.

این شامل انجام فعالیتی است که شما بعنوان یک تقویت کننده بعد از تلاش از آن لذت می برید.

برای اجرای این کار در یک جلسه تمرینی گروهی ، می توانید بعد از انجام یک تلاش ذهنی قابل توجه ، یک بازی را در آخرین دقایق تمرین خود انجام دهید.

عادت ایجاد کنید

نوجوانان نسبت به ایجاد عادات در حین تمرین منعطفند. آنها به سرعت عادت می کنند و این کمک می کند تا از اتلاف وقت و حواس پرتی ها جلوگیری کنید.

البته همیشه عوامل غیرقابل پیش بینی وجود خواهد داشت و شما باید برای انطباق با هر تغییری که ممکن است بوجود بیاید آماده باشید. بنابراین ، این عادات باید انعطاف پذیر باشند تا امکان ایجاد تغییرات فراهم شود.

صبر و شکیبایی : یکی از کلیدهای کمک به نوجوانان برای حفظ تمرکز بر ورزش است

برای اینکه به عنوان مربی یا والدین بتوانید با نوجوانان کار کنید ، باید خودتان را همسطح و همسنگ آنها کنید ، اگرچه ممکن است مثل بزرگسالان عملکرد داشته باشند ، اما توانایی های شناختی آنها کاملاً توسعه نیافته است. بنابراین ، شما باید صبور باشید و بدانید که تغییرات فوراً نتیجه نمی بخشند. در عوض ، آنها با گذشت زمان و به تدریج و با عادت کردن هر تغییری را می پذیرند

به طور خلاصه ، ورزش به بهبود تمرکز کمک می کند . این بدان معناست که ورزش کردن وسیله ای برای یادگیری است که به نفع ذهن است و به نوجوانان برای تمرکز کمک می کند.

منبع

ورزش در دوران میانسالی

بعد از چهل سالگی ورزش را فراموش نکنیم ما در هر سنی به ورزش نیاز داریم . ما امروز می خوایم از حفظ سلامتی  و ضرورت ورزش بعد از چهل سالگی صحبت کنیم.
میانسالی نباید مترادف عدم تحرک بدنی باشد. بسیاری از مردم فکر می کنند با رسیدن به ۴۰ سال یا بیشتر ،باید بی تحرک باشند. اما این تفکر فقط می تواند موجب دردسر و مشکل در روال زندگی شود.

چهل
همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، مهم نیست که در چه مرحله از زندگی هستید ، افزایش قدرت بسیار مهم است. وقتی مسن تر می شویم ، قدرت در زندگی روزمره مهم است.
بنابراین ، افزایش قدرت یا یافتن راهی برای حفظ آن ، به هدف اصلی زندگی روزمره تبدیل می شود. در این مقاله خواهیم دید که افراد مسن تر چگونه می توانند قدرت خود را به طور مناسب افزایش دهند.

تعریف علمی و فنی از قدرت


برای درک اهمیت افزایش قدرت و ورزش بعد از چهل سالگی ، ابتدا باید بدانیم که قدرت چیست. قدرت یک شرایطی از توانایی جسمی است که بر میزان تنش ایجاد شده در برابر مقاومت متمرکز است.

با ایجاد قدرت ، انجام برخی فعالیت ها برای بدن آسان تر است: بلند کردن اجسام ، پرتاب آنها ، کشیدن آنها ، حرکت آنها و موارد دیگر. هرچه چیزی سنگین تر باشد ، باید قوی تر باشید. در اصل ، به همین دلیل مهم است که قوی باشید.
با این حال ، برای بهبود آن ، لازم است انواع نیرو موجود باشد: ایزوتونیک و ایزومتریک.
انقباض ایزوتونیک:به عنوان یک نیروی پویا شناخته می شود ، زیرا عضلات با مقاومت در برابر حرکت یک جسم فعال می شوند.
انقباض ایزومتریک: بر خلاف ایزوتونیک ، عضلات نیرو می گیرند اما نه برای حرکت جسم. در این حالت ، به عنوان نیروی ایستا نیز شناخته می شود.

نحوه افزایش قدرت در این سندرصد بالایی از افراد سالخورده به دلیل عدم آگاهی یا تنبلی فعالیت بدنی انجام نمی دهند. وظیفه مربیان ، سرپرستان یا بستگان مسئول این است که ورزش را تشویق کنند.
اگرچه افراد سالخورده باید روی تمام توانایی های بدنی کار کنند ، اما ما در اینجا بر افزایش قدرت تمرکز می کنیم. برای این کار ، ما چند کلید را به شما نشان خواهیم داد.

حفظ ورزش روتین


در دوره های طولانی عدم تحرک بدنی ، ممکن است آتروفی عضله (هدر رفتن یا از بین رفتن بافت عضله). ظاهر شود.
با این وجود ، شما می توانید از طریق فعالیت بدنی منظم با آن مبارزه کنید. انجام روال ورزشی برای افزایش قدرت توصیه اصلی برای افراد سالخورده است. برای همین ورزش بعد از چهل سالگی اهمیت پیدا می کند
برای انجام این تمرینات ، لازم است تیمی از متخصصان را تهیه کنید تا یک برنامه آموزشی متناسب با نیاز هر فرد ایجاد شود. روال قدرت باید ظرفیتهای بدنی ، شرایط جسمی و روانی ، محیط ، جنسیت و موارد دیگر را در نظر بگیرد.

برای تمرین در خانه در تن زیب بخوانید

فعالیت بدنی


تمریناتی مانند پیاده روی ، نشستن ، جنبش داشتن یا سایر مواردی که در زندگی روزانه از انرژی استفاده می کنند احتمالاً از اهمیت بیشتری برخوردار خواهند بود. اگرچه این فعالیت های بدنی متداول است ، اما می تواند به افزایش قدرت افراد سالمند کمک کند. از جمله این نوع فعالیت های بدنی در برنامه های آموزشی شما می تواند بسیار مفید باشد.

رژیم غذایی


مهم نیست که برنامه یا برنامه آموزشی چقدر مفصل باشد ، اگر رژیم را در نظر نمی گیرید ، ورزش مهم نیست. رژیم غذایی سوخت اصلی بدن است ، به همین دلیل نمی توانید آن را فراموش کنید.
در این مرحله متخصصان تغذیه بسیار مهم هستند. همچنین ، همانطور که برای افزایش قدرت نیاز به یک برنامه آموزشی دارید ، باید یک برنامه غذایی بسازید.

درآخر
حساس بودن بیش از حد در مورد افزایش توانایی های بدنی مانند قدرت می تواند باعث آسیب شود. بنابراین توصیه می کنیم ضمن کار با یک متخصص تغذیه و مربی ، این نکات را در نظر بگیرید.با ورزش بعد از چهل سالگی و قوی تر و سالم تر ماندن ، مطمئناً کیفیت زندگی شما افزایش می یابد!

منبع