تن زیب | لاغری، ورزشی، تناسب اندام، ماساژ

تاثیر چرخونک بر لاغری

دیسک مسگری یا چرخونک نوعی از وسایل ورزشی در منزل است که روی صفحه دایره ای آن می ایستید و از میان تنه به چپ و راست می چرخید. این وسیله ریشه گرفته از ورزش قدیمی تر مسگری است . تاثیر چرخونک بر لاغری غیر قابل انکار است

این یک ابزار تمرینی ارزان قیمت است که کارایی بسیار عالی برای چربی سوزی شکم و پهلو در کل سوزاندن کالری دارد .

مزایای چرخونک

چرخونک برای تناسب اندام و بهبود تعادل طراحی شده اند.  تمرکز بیشتر این وسیله روی عضلات و قسمت میان تنه به ویژه پهلو است . در کل روی عضلات شکم ، کمر ، گلوت ، باسن و لگن تاثیر دارد .

تحرک مفاصل بدن به خصوص در ستون فقرات و پشت از مزایای این ورزش است .

علاوه بر تاثیر چرخونک بر لاغری ، این وسیله به عنوان یک وسیله سرگرم کننده بهونه خوبی برای یک تفریح خانوادگی و گروهی می تواند باشد که به کار حفظ تحرک بدنی و سوزاندن کالری می آید .

چرخونک هسته بدن شما را تقویت می کند ، بنابراین ممکن است به شما کمک کند از آسیب کمر جلوگیری کنید . همچنین داشتن هسته بدن قوی نیز برای قدرت بدنی و تعادل مهم است  و به تدریج ثبات و پایداری فیزیکی شمارا تقویت می کند .

همچنین این وسیله کف پای شما رو ماساژ میده و گردش خون را افزایش می دهد . بنابراین این وسیله می تواند ورزش هوازی را با رفلکسولوژی ترکیب می کند .

این وسیله می تواند در کنار تمرینات مخصوص شکم ، شکمی صاف وسفت را برای ما به ارمغان بیاورد  .

با استفاده از وسیله مکملی مانند دمبل می توانیم برای حفظ تعادل و فشار بیشتر به بدن اقدام کنیم .

نکات استفاده از چرخونک

مانند هر تمرین دیگر ، با گرم کردن شروع کنید و با سرد کردن تمام کنید .

  • در یک سطح ثابت قرار بگیرید . مطمئن شوید که زمینی که در آن هستید یکنواخت است .
  • از دیوار استفاده کنید.  اگر احساس می کنید تعادل خود را از دست می دهید ، در نزدیکی دیوار یا چیزی ثابت که می توانید دست روی آن قرار دهید ، ورزش کنید .

طریقه استفاده دیسک مسگری یا چرخونک

  1. برای استفاده از چرخونک اون رو در جای مسطح قرار داده و با دو پا روی اون قرار بگیرید .
  2. زانوها را کمی خم و کمر را صاف نگه دارید.

چالش ها و خطرات استفاده از صفحه پیچشی

اگر مطمئن نیستید که این نوع ورزش برای شما مناسب است ، قبل از امتحان با پزشک ، فیزیوتراپیست یا مربی تناسب اندام صحبت کنید.

در زیر برخی از خطرات احتمالی ذکر شده است:

  • استفاده بیش از حد از صفحه پیچشی ممکن است منجر به آسیب کمر شود. پیچ خوردگی تکراری یا دامنه حرکتی بسیار گسترده ممکن است باعث کشیدگی عقب یا پیچ خوردگی شود .تعداد توصیه شده در هر تمرین را رعایت کنید که متناسب با شرایط هر فرد از سه ست بیست تایی تا ۴۰ تایی متغیر است . برای زودتر رسیدن به نتیجه از افراط در استفاده از این وسیله خودداری کنید
  • پیچش در زانو ممکن است منجر به کشیدگی یا پارگی مینیسک شود . به یاد داشته باشید که از باسن خود استفاده کنید و از کمر بپیچید .
  • امکان افتادن از روی صفحه وجود دارد.  بنابراین اطمینان حاصل کنید که با سرعت مناسب پیچ و تاب می خورید و نزدیک ستون یا دیوار ایستاده اید تا در صورت لزوم از آن ها برای جلوگیری از افتادن کمک بگیرید .

 اگر شرایطی دارید که باعث سرگیجه می شود ، صفحه پیچشی ممکن است برای شما مناسب نباشد. افرادی که گردش خون ضعیفی دارند یا مستعد افت فشار ناگهانی فشار خون هستند ، نباید بدون تایید پزشک از صفحه پیچشی استفاده کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید