تن زیب | لاغری، ورزشی، تناسب اندام، ماساژ

افزایش سطح انرژی با تغذیه درست

نه تنها در ورزش بلکه در زندگی روزمره نیز به سطح نرمالی از انرژی نیاز داریم . افزایش سطح انرژی اغلب ضروری است .  یا به دلیل تقاضای بیش از حد در آموزش یا وضعیت استرس رقابتی ، لازم است به برخی از استراتژی های رژیم غذایی متوسل شوید که مصرف بیشتر انرژی را امکان پذیر می کند .
ببینیم افزایش سطح انرژی با رژیم غذایی چگونه امکان پذیر است .
برای این امر لازم است که از سهم بقیه عناصر کلان و ریز غافل نشوید . این امر برای جلوگیری از هرگونه کمبود و عارضه است.

کربوهیدرات ها و سطح انرژی

این عنصر مغذی اصلی ترین عامل تأمین انرژی است . این اصل عملکرد آن است ، جدا از انجام برخی فرآیندها در سطح سلولی. کربوهیدرات را می توانید در غلات ، برنج و غده ها پیدا کنید .  مصرف آن باید روزانه برای ورزشکاران باشد.

گنجاندن برنج ، سیب زمینی و ماکارونی در رژیم غذایی منظم ضروری است.

یک استراتژی قابل توجه برای افزایش سطح انرژی در یک زمان ، توجه به هیدراته ماندن بدن است . این علاوه بر آبرسانی و حفظ مایعات بدن شامل مصرف بیش از حد معمول قند در طی دو روز قبل از رقابت ، پس از تخلیه قبلی ذخایر گلیکوژن است.

این اجازه می دهد تا بدن برای مدت زمان محدودی بیشتر از حد معمول گلیکوژن ذخیره کند و در نتیجه انرژی را افزایش داده و خستگی را به تعویق بیندازد.

ویتامین های گروه B تأثیر قابل توجهی در انرژی و متابولیسم دارند

 بنابراین ، مصرف آن برای به حداکثر رساندن مراحل به دست آوردن انرژی از غذا ضروری است. ما می توانیم این ویتامین ها را در بسیاری از غذاها مانند میوه ها ، سبزیجات و گوشت ها پیدا کنیم.

از طرف دیگر ، رژیم های غذایی محدود مانند وگانیسم( گیاه خواران) دچار کمبود ویتامین B می شوند . به همین دلیل ، مکمل برای جلوگیری از کمبودها و اطمینان از عملکرد مناسب بدن لازم است.

گروه دیگری از ویتامین ها که به خستگی و انرژی مربوط می شود ، ویتامین D است . کمبود گسترده ای از این ویتامین در جمعیت عمومی وجود دارد. این بیشتر به دلیل قرار گرفتن در معرض آفتاب کم و مصرف کم ماهی های روغنی است.

ویتامین D عمدتا در چربی های ماهی ، لبنیات و تخم مرغ یافت می شود . مصرف منظم آن تأثیرات مثبت بسیاری در پیشگیری از پوکی استخوان و عملکرد صحیح سیستم هورمونی دارد .  نقش محافظتی در برابر بسیاری از بیماری های پیچیده دارد و کمبود آن می تواند باعث خستگی و خستگی مزمن شود.

از طرف دیگر ، مواد معدنی ای وجود دارد که کمبود آنها می تواند به سطح انرژی آسیب برساند. یک مورد نماینده ، روی است که در متابولیسم تستوسترون دخالت می کند. اگر کمیاب باشد ، می تواند منجر به خستگی و کاهش قدرت عضلانی شود.

برای تضمین تامین مناسب مواد معدنی ، یک راهکار موثر این است که روزانه یک مشت آجیل وارد رژیم غذایی کنید . این غذاها به همراه یک رژیم غذایی غنی از میوه و سبزیجات ، ریز مغذی هایی را که بدن برای عملکرد مناسب بدن نیاز دارد ، تأمین می کنند .

افزایش سطح انرژی : نتیجه گیری

برای افزایش سطح انرژی در یک رژیم غذایی ، لازم است که سهم عناصر کلان و ریز را در نظر بگیرید .  برای انجام این کار ، باید میزان دریافت کربوهیدرات با کیفیت را کمی افزایش دهید. 

علاوه بر این ، باید مصرف میوه ها و سبزیجاتی که نیاز ویتامین ها و مواد معدنی را برآورده می کنند تضمین شود . 

دیدگاهتان را بنویسید